Stabdžių remontas Panevėžyje

Stabdant dreba vairas? Greičiausiai tai stabdžių diskų arba kaladėlių problema, su kuria negalima taikstytis. Nedelsdami atvykite į automobilių servisą Panevėžyje Autoaivas Bosch Car Service apžiūrai. Su stabdžių problemomis nejuokaujama, nes tai pavojinga gyvybei.

Kad geriau suvoktumėte, kokie svarbūs yra stabdžių gedimai, reiktų truputį paaiškinti pagrindinius stabdžių veikimo principus. Kai nuspaudžiate stabdžių pedalą, elektroninius arba mechaniniu būdu signalas perduodamas į stabdžių suportą, kuris prispaudžia arba atleidžia stabdžių kaladėles prie stabdžių disko. Jūsų automobilio ratas yra tvirtinamas 5 tvirtais varžtais prie kitos disko pusės, todėl ratas sustoja ir stabdomas automobilis. Kad stabdymas būtų sklandesnis, tam tikrais intervalais ratas yra prasukamas. Taip veikia ABS sistema.

Stabdžių remontas Jūsų automobiliui

Dažniausiai stabdžių remonto reikalauja trys pagrindiniai stabdymo sistemos elementai:

  1. Stabdžių diskas. Pagrindinė stabdžių disko problema yra ta, kad ilgai stabdant jis kaista. Greitai atvėsinus, metalas deformuojamas, todėl stabdžių kaladėlės prispaudžiamos netolygiai ir pradeda barškėti visa važiuoklės dalis, o kartu su ja ir vairas. Diskai dyla, plonėja jų metalo sluoksnis, todėl atliekant techninę apžiūrą „Regitroje“ vertinamas ir stabdžių disko nudilimo lygis. „Techninės apžiūros“ inspektoriai gali paprašyti pasikeisti diskus, jei jų storis bus mažesnis už reikalaujamą. Kai stabdžių diskas yra deformuotas, pakanka jį nutekinti išlyginant paviršių. Deja „TA“ į nutekinimą žiūrima kritiškai, nes tai reiškia, kad diskas gali susidėvėti nepraėjus 2 metų laikotarpiui ir automobilis bus nesaugus važiuoti.
  2. Stabdžių kaladėlės. Stabdžių kaladėlės prispaudžiamos prie disko ir taip stabdomas visas ratas. Kaladėlės yra metalinės, todėl dyla, rūdija, stringa. Visa tai gali būti stabdžių gedimo priežastimis. Esant problemoms, kaladėlės dažniausiai yra pakeičiamos naujomis, nes nuo jų priklauso automobilio stabilumas ir saugumas. Autoserviso Autoaivas Bosch Car Service meistrai rekomenduoja rinktis tik kokybiškas kaladėles, nes rizikuoti gyvybe dėl kelių sutaupytų eurų tikrai neverta.
  3. Stabdžių suportas. Tai speciali svirtis, kuri ir prispaudžia kaladėles prie disko. Tai hidraulinis mechanizmas, todėl reikalingas specialus stabdžių skystis, traukės, stiprintuvas ir kitos smulkios detalės. Bet kurios iš jų susidėvėjimas reiškia tik viena – kaladėlės nepakankamai stipriai prispaudžiamos prie disko, todėl stabdymo kelias pailgėja, taip pat gali būti stabdoma tik vienu ratu. Visa tai nepriimtina, todėl būtina skubiai remontuoti ir senas detales keisti naujomis.

Rankinis stabdis veikia kiek kitaip, tai paprastesnis mechanizmas, tačiau čia taip pat taupyti nevertėtų. Autoservise Panevėžyje Autoaivas Bosch Car Service meistrai visada patikrina rankinio stabdžio būklę, nes jis yra labai svarbus tiek žiemą, tiek vasarą. Sugedus rankiniam stabdžiui nevaldomas automobilis gali išvažiuoti į gatvę, apgadinti kitus automobilius. Rankinio stabdžio remontas nėra labai brangus, tad rizikuoti tikrai neverta.

Įtariate, kad jūsų automobilio stabdžiai turi problemų? Nedelskite nė valandos – atvykite į automobilių servisą Autoaivas Bosch Car Service ir mūsų meistrai apžiūrės automobilį, patikrins ar nebuvo neaiškios veiklos naudojant kompiuterinės diagnostikos sistemas. Padarysime viską, kad važiuotumėte saugiai ir komfortiškai.

Užsiregistruokite internetu arba telefonu +370 666 85444

Kiek trunka stabdžių remonto darbai?

Stabdžių sistemos remonto trukmė priklauso nuo automobilio markės, modelio, reikalingų atlikti darbų apimties, gedimo tipo. Kuo gedimas paprastesnis ar atliekami profilaktiniai darbai, žinoma, tuo jie sutvarkomi greičiau. Norėdami sužinoti preliminarią paslaugos trukmę, susisiekite su Autoaivas Bosch Car Service specialistais telefonu +370 666 85444.

Kokie signalai rodo, kad reikia stabdžių apžiūros?

Dažniausiai stabdžių kaladėlių nusidėvėjimas pasireiškia prietaisų skydelyje užsidegusia stabdžių kaladėlių daviklių lempute, pašaliniu garsu stabdant, vibracija. Jeigu stabdant, automobilį jaučiamas netolygumas, tampymasis, pulsavimas stabdant ar automobilis „bėga“ į vieną pusę, greičiausiai yra sutrikusi Jūsų automobilio stabdžių sistema ir rekomenduojame kreiptis į Autoaivas Bosch Car Service specialistus.